Welcome

Anti Essays offers essay examples to help students with their essay writing.

Sign Up

Infatsioon Essay

Open Document

Below is an essay on "Infatsioon" from Anti Essays, your source for research papers, essays, and term paper examples.

Inflatsioon on ühe majandussüsteemi piires toodetavate ja müüdavate kaupade ning teenuste üldine keskmise hinnataseme tõus. Kaks tähelepanuväärset probleemi on seotud   inflatsiooniga - ebakindlus ja juhuslik ümberjaotamine. Inflatsioon, eriti inflatsiooni, mis varieerub kuust kuusse ja aastast aastasse, muudab pikaajalise planeerimise üsna raskeks. Hinnad, palgad, maksud, intressid ja äri ning valitsuse planeerimise otsused saavad oluliselt mõjutada. Lisaks inflatsioon kipub jaotada tulusid ja rikkust juhuslikult - mõned inimesed võidavad ja mõned inimesed kaotavad. See ümberjaotamine ei pruugi olla soovitud ühiskonnas, jättes soodustamata mis tahes põhilisi majanduslike eesmärkide tõhusust, võrdsust, stabiilsust, majanduskasvu, täis-või tööhõivet. Hinnatase inflatsioonis on üks olulisemaid makromajanduse probleemide majandusteadlaste ja valitsusjuhtide jaoks. Teine makromajanduslik probleem sama staatusega on tööpuudus. Mure inflatsiooni üle on alati eksisteerinud ühiskonnas.
Inflatsioon tekitab ebakindlust, eriti kui inflatsioon on ootamatu ja see mis kõigub suuresti kuust kuusse või aastast aastasse. Põhjusel, et enamikule inimestele, tarbijatele kui ka tootjatele, ei meeldi inflatsioon on see, et nad on riskikartlikud - nad eelistavad stabiilset ja etteaimatavat eluiga. Nad ei eelista üllatusi, sealhulgas ootamatut inflatsiooni.   Kui keegi teab, et hinnad   kasvavad 10 protsenti, siis inimesed kohandavad oma   plaane vastavalt. Kuid ootamatu või muutuv inflatsioon tekitab ebakindlust ja teeb pikaajalise planeerimise üleliia keeruliseks. Märkimisväärne kogus majapidamisi, ärisid ja valitsus on seotud pikaajaliste kohustustega - näiteks: laenatud raha auto ja kodu ostmiseks; investeeritud mitmeaastalisse   ehitusprojekti; ootamatud maksud. Inflatsioon teeb selliseid kohustused raskeks ja rahaliselt katastroofiliseks. Majapidamised ja ettevõtted võivad minna pankrotti. Valitsusel võivad ilmneda tõsised majanduslikud probleemid.
Inflatsioon saab juhuslikult jaotada...

Show More


Citations

MLA Citation

"Infatsioon". Anti Essays. 10 Dec. 2018

<http://snehaedu.com/free-essays/Infatsioon-357682.html>

APA Citation

Infatsioon. Anti Essays. Retrieved December 10, 2018, from the World Wide Web: http://snehaedu.com/free-essays/Infatsioon-357682.html